Doprava je věc veřejná

České Budějovice

Doprava je věc veřejná

Neustále ucpané město a dlouhé kolony nebaví nikoho. Komplikovanou dopravní situaci chceme vyřešit systémově a především dlouhodobě. Město ve spolupráci s krajem i státem musí prosadit dopravní stavby, které vyvedou tranzitní dopravu z našeho města a rozloží dopravní zátěž rovnoměrně. Městu ulehčí i systém odstavných parkovišť napojených na hromadnou dopravu. Parkovací lístek, platný celý den, bude zároveň zpáteční MHD jízdenkou k odstavnému parkovišti. Systém preferenčních pruhů zrychlí provoz a přinese lepší dopravní obslužnost centra města. Veřejná doprava bude atraktivní, pokud kvalita vozů bude na evropské úrovni. Alternativní doprava si zaslouží podporu. Zasadíme se o dobudování sítě cyklostezek a cyklotras, které propojí jednotlivé městské čtvrti s centrem města - bezpečně, bez rizika kolize s vozy či chodci. Dobrým nápadem pro podporu cyklodopravy je tzv. bikesharing - systém sdílení kol.

Ing. Slavoj Dolejš, předseda MO TOP 09 a lídr kandidátky

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem