Zapojení veřejnosti místo klientelismu

Frýdek-Místek

Zapojení veřejnosti místo klientelismu

Chceme více zapojit občany do rozhodování a veřejné kontroly významných projektů města Frýdek-Místek. Odstrašujícím příkladem arogance radnice je ve Frýdku-Místku megalomanské obchodně-zábavní centrum. To vzniklo na místě bývalé dominanty města – víceúčelové sportovní haly, kterou nechalo vedení města nekompromisně zbourat. Občané byli v tomto případě postaveni na druhou kolej. Současné vedení města jim neumožnilo jakoukoliv veřejnou diskusi na toto téma. Navíc dokonce ani nevyhlásilo veřejnou soutěž na novou stavbu. Výsledkem přezíravého postoje radních jsou krachující místní drobní živnostníci.

Tento přístup chceme změnit! O podobných projektech musí rozhodovat odborníci a ne pouhá úzká skupina politiků napojená na nejrůznější zájmové skupiny. Nedopustíme, aby se kdokoliv choval k městskému rozpočtu jako „nájezdník“ a sledoval pouze svůj osobní prospěch. Tyto klientelistické skupiny nesmí ovlivňovat veřejný život v našem městě. Do komunální politiky přivedeme takové politiky, kteří budou pracovat ve prospěch města, jejich občanů a zároveň zapojí veřejnost do rozhodování o velkých projektech.

Ing. Martin Špetla, kandidát na primátora města Frýdek-Místek

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem