Řešíme neúnosnou situaci billboardů v Praze

Hlavní město Praha

Řešíme neúnosnou situaci billboardů v Praze

Jistě jste si všimli, že se z Prahy stala během minulých let reklamní džungle. Proto jsme schválili Pražské stavební předpisy - zásadní opatření, které od 1. října 2014 znemožní vydávání dalších stavebních povolení a výjimek pro nové billboardy a postupně omezí ty stávající.

Reklamní nosiče se od října 2014 neobjeví na fasádách domů, v parcích, na mostech, ani na pěších cestách. Nové stavební předpisy chrání i pražské stromy. Reklama nesmí zasahovat do jejich korun či kořenů a zcela je vyloučená na místech určených pro výsadbu zeleně. Předpisy se týkají i povodní, a proto reklamní stavby nesmí bránit průtoku vody ani předmětům, které voda odnáší.

Stavební předpisy jsou jedním ze tří klíčových dokumentů, které by měly do budoucna hlavní město kultivovat. Po dlouhých letech by se tak Praha mohla dostat na úroveň západoevropských metropolí.

RNDr. Tomáš Hudeček, Ph.D., kandidát na primátora hl. m. Prahy

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem