Ostrava potřebuje vzdělané a pracovité

Moravskoslezský kraj

Ostrava potřebuje vzdělané a pracovité

Ostrava má šanci být moderním, živým, vzdělaným a kulturním městem podobného typu jako Berlín. Její specifické problémy souvisí s útlumem těžkého průmyslu, ale také se strukturou svých obyvatel. Tyto problémy nezmizí za 4 roky. Ostrava musí podporovat ty, kdo vytvářejí nová pracovní místa, a nabízet kvalitní zázemí k životu i k podnikání.

"Vzdělaní a zaměstnaní lidé jsou zárukou naší prosperity," říká pedagog a mediátor Zdeněk Šigut. "Chci se zaměřit hlavně na oblasti právního řádu, prosperity a sociální jistoty. Každý musí být odpovědný především sám za sebe, stát ale musí zajistit rovné podmínky pro ty, kteří se dostanou do problémů po ztrátě zaměstnání nebo ze sociálních či zdravotních důvodů."

"Systém podpory a sociálních dávek by měl být vázaný na aktivitu nezaměstnaných. Je nutné podporovat tvorbu pracovních míst, politiku zaměstnanosti a nezapomínat přitom na starší lidi a jejich oprávněné požadavky," je přesvědčený Šigut.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem