Na místo trestu čisté Židenice

Brno-Židenice

Na místo trestu čisté Židenice

Spáchali trestný čin. Český právní systém jim umožňuje udělit alternativní trest – obecně prospěšné práce, které vykonávají odsouzení bezplatně ve svém volném čase. Chceme je více zapojit do revitalizace zeleně a úklidu veřejného prostranství. V Židenicích evidujeme více než 100 odsouzených, kteří se průběžně dostavují k výkonu trestu obecně prospěšných prací, dalších přibližně 90 čeká na nástup. Zhruba polovina z nich má trest na horní hranici, tedy 300 hodin.

Odsouzení jsou v rámci svého trestu využíváni k úklidu veřejného prostranství. Díky mobilní aplikaci, kam mohou občané posílat své podněty k úklidu, jsou jednotlivá místa zobrazena na mapovém portálu. Úklid lze tak lépe plánovat a odsouzené kontrolovat. Do budoucna chceme jejich práce využít i při revitalizaci zeleně nebo likvidaci černých skládek či opuštěných zahrad. Rádi bychom také některého z odsouzených zaškolili na ovládání mobilního vysavače psích exkrementů, tzv. Otíka.

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem