Plzeň bez hazardu

Plzeň

Plzeň bez hazardu

Naším cílem je úplný zákaz hazardu na území města. Zastupitelstvo pod vedením ODS a ČSSD v této záležitosti nečiní potřebné kroky. Proto jsme se po zablokování našich návrhů v zastupitelstvu rozhodli vyřešit regulaci hazardu vlastní cestou. Od května 2014 sbíráme podpisy pro vyhlášení referenda, ve kterém by Plzeňané sami rozhodli, zda hazard chtějí omezit a v jakém rozsahu.

Plzeň musí hazard výrazně regulovat. Nesmí hazardovat s životy svých občanů. Herny jsou spojeny se zvýšenou kriminalitou a závislost na gamblingu je srovnatelná se závislostí na tvrdých drogách. Ničí životy gamblerů a jejich rodin, které se často ocitají ve finanční pasti. Náklady na léčbu gamblingu jsou enormní.

Z iniciativy našich zastupitelů se podařilo zakázat herny např. v Klatovech, Sušici, Rokycanech či v Horní Bříze. Obdobné snahy se vyskytují i v dalších městech, např. v Olomouci, Zlíně či Ústí nad Labem.

Ondřej Ženíšek, kandidát na primátora města Plzně

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem