Transparentní město je lék na korupci

Přerov

Transparentní město je lék na korupci

Pokud nebudou všechny procesy města zpřístupněny a zveřejněny v maximální možné míře, nebude nikdy nastaven systém možné kontroly a dohledu veřejnosti. Zveřejníme všechny důležité informace o hospodaření města a všech finančních aktivitách, které budou v rámci města probíhat. Každý občan, a to kdykoli bude mít potřebu a zájem si zobrazí všechny podrobné informace na internetové síti. Online přístup k bankovním účtům města, přehledný rozpočet hospodaření, zveřejníme všechny smlouvy s dodavateli služeb a zboží, každá zakázka ne jen velkého rozsahu bude transparentně soutěžena ve výběrovém řízení, jehož hlavním kritériem bude dosažení nejlepší ceny pro město za zachování požadované kvality. Všechny tyto procesy budou zveřejněny a zpřístupněny každému na webových stránkách magistrátu. Již nebude možné ovlivňovat tyto akce pro jiný zájem, než je zájem města a jeho obyvatel. Vytvoříme databázi renomovaných odborníků různých profesí, kteří budou zastoupeni v hodnotících komisí výběrových řízení a jako poradní orgán osobně odpovědný za své rozhodnutí budou zárukou nejlepšího výběru a doporučení. Složení komisí bude podle náhodně generovaného klíče, aby byla zachována naprostá transparentnost a nebylo možné tato řízení účelově ovlivňovat.

Ivo Lausch, kandidát na primátora města Přerova
předseda MO TOP09 Přerov

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem