Registr smluv místo politických kšeftů

Registr smluv místo politických kšeftů

Smyslem tzv. Registru smluv je dostat všechny informace o výdajích veřejné správy na jedno místo a tak jednoduchým způsobem kontrolovat činnost politiků a úředníků.

Veřejná správa bude muset smlouvu zveřejnit, jinak nebude možné žádné plnění vyplývající z této smlouvy. Zájem na zveřejnění tak budou mít obě smluvní strany.

Obdobný registr funguje na Slovensku, ale v určité podobě také ve Velké Británii. Registr už dnes funguje v Semilech, Libereckém kraji, Opavě, Černošicích, Mělníku, Borech, Ondřejově, Šestajovicích. A také na ministerstvu zahraničních věcí, ministerstvu financí a dalších úřadech.

Jan Farský, poslanec TOP 09 a Starostové

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem