Zveřejnění smluv na internetu by mělo být povinné

Valašské Meziříčí

Zveřejnění smluv na internetu by mělo být povinné

Každý občan by měl mít právo nahlédnout, jaké smlouvy radnice uzavírá. Cílem je jednoduchým způsobem kontrolovat činnost politiků a úředníků. Města a obce by ušetřila velké prostředky, kdyby byly smlouvy pod neustálou kontrolou veřejnosti – zveřejněné v Registru smluv. Obdobný registr funguje nejen na Slovensku, ale v určité podobě také ve Velké Británii. Registr už dnes funguje v Semilech, Libereckém kraji, Opavě, Černošicích, Mělníku, Borech, Ondřejově, Šestajovicích. Proč by to tak nemohlo být i v našem městě?

Vlastislav Navrátil, lídr kandidátky TOP 09 ve Valašském Meziříčí

Pokud se chcete zapojit do diskuze, přihlašte se pomocí e-mailu a hesla svého účtu v MY.TOP 09, nebo se zaregistrujte.

Přihlášení

Přihlašovací údaje jsou společné s portálem MY.TOP 09. Pokud na tomto portále nemáte uživatelský účet, můžete se zaregistrovat zde. Pokud neznáte heslo, můžete si ho nechat obnovit zde.

Registrace

Odesláním formuláře prohlašuji, že souhlasím se zpracováním a uchováváním těchto osobních údajů pouze pro potřeby politické strany TOP 09 podle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.
0 příspěvků

Hledáme 1 milión lidí, jako jste vy. Lidí, kteří nepotřebují, aby je stát nebo nějaký novodobý spasitel vodili za ruku, umetali jim cestu a zajistili jim pravidelnou misku krmiva jen za to, že nebudou přemýšlet a nebudou se starat o nic kromě piva a teplé večeře.

Podívejte se na otázky, které řeší váš kraj, a na odpovědi, které vám nabízí kandidáti TOP 09. Vyjádřete svůj postoj k tématům, která vás zaujala, nebo nám napište, čím by se TOP 09 ve vašem kraji měla v příštích 4 letech zabývat.

TOP 09
Doporučit e-mailem